Triduum Paschalne
· Daniel dnia 27 kwiecień 2019
Triduum Paschalne – jedyny okres w Kościele, gdy czas celebrowania liturgii zrównuje się z czasem, w którym mają miejsce wydarzenia z życia Jezusa. Czas liturgii utożsamia się z czasem męki. Miejsce celebry staje się przestrzenią drogi krzyżowej. To jedyny czas, w którym chrześcijanie mogą – godzina po godzinie – wstępować w ślady Jezusa, postępować tuż za Nim. Do tego z resztą jesteśmy powołani. Chrystus przecież cierpiał za nas i zostawił nam wzór, abyśmy szli za Nim Jego śladami (por. 1 P 2,21). Triduum to czas, w którym znaki, symbole i sakramenty przeplatają się i tworzą naszą więź z paschą Pana. Każda Eucharystia, a zwłaszcza liturgia Świętego Triduum Paschalnego, odnosi nas do rzeczywistości najbardziej fundamentalnej: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana, dzięki którym my również przezwyciężymy śmierć i wraz z Chrystusem zmartwychwstaniemy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń liturgicznych tych dni.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRIDUUM PASCHALNEGO

Życzenia Wielkanocne
· Daniel dnia 11 kwiecień 2019

Msza Święta o północy - Pasterka
· Daniel dnia 29 grudzień 2018
Mesjasz rodzi się w Betlejem. Wypełnienie przepowiedni proroków następuje tak niespodziewanie, że nawet mieszkańcy miasteczka nie zwrócą uwagi na nowo narodzone Dziecię. Tylko czuwający przy trzodach pasterze umieją rozpoznać w Nim oczekiwanego od wieków Zbawiciela. Mieć nadzieję to żywić głębokie przeświadczenie, że Bóg jest wierny swoim obietnicom, i połączyć je z wytrwałym i czujnym oczekiwaniem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pasterki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PASTERKI

Życzenia Bożonarodzeniowe
· Daniel dnia 23 grudzień 2018

Odpust parafialny i święto Dzieci Maryi
· Daniel dnia 13 grudzień 2018
Druga niedziela adwentu to w naszej parafii czas odpustu związany ze wspomnieniem św. Mikołaja, które obchodziliśmy 6 grudnia, ale również było to święto Dzieci Maryi, które w tym dniu odnawiały swoje przyrzeczenia. Pod koniec Mszy Świętej w nasze progi przybył św. Mikołaj, który miał dla każdego coś słodkiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ODPUSTOWEJ

Jasna droga do Boga - roraty 2018
· Daniel dnia 12 grudzień 2018
Jesteśmy w okresie adwentowym, który nieodłącznie wiąże się z roratami. Ksiądz Proboszcz, wspólnie z motocyklistami z SRC Racibórz i raciborską policją podczas pierwszych rorat rozdali dzieciom opaski odblaskowe, które mają w sobie zawarte hasło tegorocznych rorat: Jasna droga do Boga. Dzięki nim najmłodsi parafianie będą widoczni w ciemnościach panujących na zewnątrz w okresie zimowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY RORATNIEJ