Dzieci Maryi

CZYTAJ JESIENNY NUMER GŁOSU MARYI

W naszej wspólnocie są też dziewczęta, które poprzez poznawanie TAJEMNICY MARYI pragną jeszcze mocniej przybliżyć się do Boga. To Grono Dzieci Maryi zwane też popularnie Mariankami. Naśladowanie Maryi pomaga im budować Świat BOŻY.

Dziewczęta wiedzą, że każdy dobry człowiek jest dla świata - w każdym czasie - łaską samego Boga. Stając się Służebnicami Maryi wierzą w DOBRO w każdym człowieku.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (święto dziewcząt, a zwłaszcza marianek) niektóre dziewczynki wstępują do Grona Dzieci Maryi. Odtąd jako marianki pragną naśladować Matkę Jezusa, przedstawiać Jej swoje prośby i problemy, radości i smutki. W tym dniu składają takźe przyrzeczenie starsze marianki i wtedy otrzymują medalik ze wstążkę w innym kolorze.

Marianki uczestniczą we Mszy św. ze sztandarem na uroczystościach parafialnych. Są na wszystkich nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Szczególnym i zarazem jednym z najpiękniejszych miesięcy w kalendarzu Dziecka Maryi jest maj. W tym miesiącu każda marianka przychodzi codziennie do kościoła i uczestniczy w nabożeństwie majowym. Pod koniec sierpnia marianki uczestniczą w uroczystościach Wniebowzięcia NMP. życie marianek to nie tylko modlitwa i obowiązki, ale także zabawy i rozrywki.

Spotkanie w sobotę o godz. 10:00

Od Maryi uczymy się:
1. Chętnego posłuszeństwa = POSŁUSZEŃSTWA
2. Żyć w zgodzie z innymi = WSPÓLNOTY
3. Prawdziwej radości =RADOŚCI
4. Wybierać to co trudne = OFIARY
5. Kochać Jezusa = PRZYJAŹNI

Naszym wspólnotowym i indywidualnym celem jest UPODOBNIENIE SIĘ DO MARYI I NAŚLADOWANIE JEJ.

Wybieramy MARYJĘ jako wzór naśladowania Chrystusa i ideał osobowy dla własnego życia. Staramy się we WSPÓLNOCIE kształtować w sobie JEJ rysy. Pogłębiając więź z Chrystusem w oparciu o SŁOWO BOŻE i LITURGIĘ, uczymy się PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI.

W pierwszą sobotę miesiąca uczestniczymy w Eucharystii wynagradzającej służąc przy ołtarzu, sztandarze jak i wspólnym róźańcu - godz. 630

GRUPA NAJSTARSZA
/ wstążki niebieskie, animatorzy i wszystkie chętne najstarsze dziewczęta /

GRUPA STARSZA
/ wstążki zielone i różowe z dużymi medalikami/

KANDYDATKI I NAJM�ODSZE
/ wstążki różowe z małymi medalikami i żółte /

Każdy z nas powołany jest do miłości.
Jeśli zależy Ci na każdym człowieku i Twoim życiu by było dobre.
Jeśli Twoje Serce wrażliwe jest na prośby Maryi.
Jeśli zależy Ci na tym by być blisko Boga i pragniesz pogłębić swoją wiedzę, włączyć się w życie parafii, śpieszyć innym z pomocą, dbać o religijną atmosferę w domu rodzinnym, być apostołem w Twoim otoczeniu.
Jeąli chcesz podjąć trud ofiarowania swojego czasu na spotkania i modlitwę.
Jeśli chciałabyś podzielić się Bogiem Twojego Serca.
Jeśli chcesz Czcić Niepokalaną i Ją naśladować to tym bardziej ZAPRASZAMY, byś do nas dołączyła.

Czekamy na Ciebie, BY ZDOBYĆ CAŁY ŚWIAT DLA BOGA PRZEZ NIEPOKALANĄ

Przyjdź Pomódl się wraz z nami. ZAPRASZAMY