Liturgiczna Służba Ołtarza - Ministranci

W parafii św. Mikołaja na Starej Wsi jest obecnie 36 ministrantów, z czego 16 to ministranci starsi, którzy obecnie są w liceach, szkołach zawodowych, technikach oraz studenci.

Służby w naszej parafii są podzielone na grupy. Ministranci są podzieleni na 5 grup i mają służbę według planu, np. grupa I ma służbę poniedziałek rano i wtorek wieczorem i tak po kolei, natomiast w sobotę służą tak, że np. I grupa ma w sobotę rano to II ma wieczorem. Wyjątkiem jest pierwsza sobota miesiąca, ponieważ wtedy o 6.30 służą Marianki z naszej parafii. W niedzielę służba wygląda tak, że grupy są ruchome, czyli jak I grupa ma w niedzielę na 6.00 to w przyszły tydzień będzie mieć służbę o 7.30.

W wolnym czasie jak pozwala pogoda i znajdą się chętni to jedziemy z księdzem do Kornowaca, gdzie jeździmy bryczkami, urządzamy ognisko a w zimie byliśmy tam na kuligu. Również jedziemy do Aquaparku.

W te wakacje kilku ministrantów z naszej parafii wzięło udział w obozie wakacyjnym ministrantów w Miedoni. Tam również pojechali do Kornowaca, kina, Aquaparku oraz typowe zabawy jak podchody.

Zwykle na zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego mamy ognisko w ogrodzie plebanii, ale również idziemy do Miedoni, gdzie gramy w siatkówkę, piłkę nożną oraz ping ponga, po czym idziemy upiec kiełbaski nad ogniskiem. Od jakiegoś czasu mamy również na plebani salkę ministrancką. Znajdują się tam stół do ping ponga, komputer, przy którym można pograć, czajnik, aby zaparzyć herbatę oraz tarczę do darta.

Jeśli ktoś chciałby przystąpić do liturgicznej służby ołtarza to można się zgłosić do księdza.

ZOBACZ KILKA ZDJĘĆ OD MINISTRANTÓW